Instagram

Pro propojení s Instagramem je potřeba mít vytvořenou Facebook App pomocí které svůj e-shop propojíte s vašim instagramovým účtem. Pro založení Facebook App budete potřebovat developerský účet na Facebooku.

Nastavení Facebook App

Přihlaste se do vašeho developerského účtu na Facebooku a přejdete do sekce aplikace (Apps). Zde v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Create app.

Jako typ aplikace (app type) zvolte Spotřebitel. Klikněte na tlačítko další (next). V následující stránce zadejte název vaší aplikace (můžete použít například název vašeho obchodu). Pokud máte Facebook Bussines účet, tak zde můžete nastavit propojení na váš účet.

Po vytvoření aplikace se dostanete na její nástěnku (dashboard). Zde jděte do sekce Settings > Basic. Na konci stránky klikněte na Add platform.

V následujícím okně zvolte Website a potvrďte. Zadejte URL vašeho e-shopu a celé nastavení uložte kliknutím na tlačítko Save changes.

V bočním menu klikněte na odkaz Add Product a v nové stránce vyberte aplikaci Instagram Basic Display a klikněte na tlačítko Set up.

Sjeďte až na konec stránky a klikněte na tlačítko Create New App.

Zadejte název Instagram aplikace. Můžete nechat předvyplněný název, který jste použili pro Facebook App. Klikněte na tlačítko Create app.

Na další schránce si zkopírujte hodnotu Instagram App ID a vložte ji do nastavení Instagramu v administraci Rocketoo. Stejně tak zkopírujte a přeneste Instagram App Secret.

Do pole Valid OAuth Redirect URIs zkopírujte URL adresu, která je uvedená v administraci Rocketoo. Adresa je ve tvaru http://www.vase-domena.cz/instagram-api/login.

Stejnou URL adresu zadejte i do polí Deauthorize callback URL a Data Deletion Request URL.

Nastavení testerů

Poslední nastavení, které je potřeba provést je přidat váš instagramový účet jako testera aplikace. Díky tomu bude aplikace fungovat i v testovacím režimu a nebude potřeba ji přepínat do ostrého provozu a nechávat schvalovat ze strany FB.

Uložte zadané údaje a klikněte na tlačítko Add or Remove Instagram Testers.

Na stránce Rolí (Roles) sjeďte až na konec stránky a v sekci Instagram Testers, kliknete na tlačítko Add Instagram Testers.

V okně pro přidání testera zadejte uživatelské jméno (username) vašeho instagramového účtu a volbu potvrďte.

Nyní musíte na vašem instagramovém profilu schválit přidání vašeho účtu jako testera aplikace.

Přihlaste se do vašeho instagramového účtu a přejděte do Nastavení > Aplikace a weby (https://www.instagram.com/accounts/manage_access/). Zde zvolte poslední záložku Pozvánky Testerů. Přidání testera schválíte kliknutím na tlačítko Přijmout.

Facebookovou aplikaci máte nyní v pořádku nastavenu.

Nastavení v Rocketoo

Z předchozích kroků máte nyní v nastavení v administraci Rocketoo zadané Instagram App ID a Instagram App Secret. Před dalším krokem toto nastavení uložte. Po uložení klikněte na tlačítko Propojit s Instagramem.

Proklikejte se celým schvalovacím procesem a povolte vašemu e-shopu přístup k vašem instagramovému účtu.

Nyní máte propojení s Instagramem nastaveno.

Last updated