Dvoufázové ověření

Dvoufázové ověření vám umožní chránit váš administrátorský účet jak pomocí hesla, tak pomocí telefonu. Díky dvoufázovému ověření ochráníte svůj účet pomocí něčeho, co znáte (heslo), a něčeho, co máte.

Když si u vašeho účtu nastavíte dvoufázové ověření, tak při každém přihlášení do administace bude potřeba zadat heslo a ověřovací kód. Pokud se někomu podaří získat vaše heslo, tak se do administrace nepřihlásí pokud nemá i váš telefon s nainstalovanou aplikací, která generuje unikátní ověřovací kód, který se v čase mění.

Pro získání ověřovacího kódu budete potřebovat mobilní telefon s nainstalovanou aplikaci Google Authenticator. Ta je dostupná jak pro mobilní telefony s operačním systémem Android, tak i pro iOS.

Aplikace Google Authenticator generuje bezpečností kódy přímo ve vašem telefonu. Díky tomu nemusíte čekat na příchozí SMS, jako u ostatních způsobů dvoufázového ověření, ale prostě jen spustíte aplikaci a opíšete kód. Ten se generuje jen na několik sekund, tím se zvyšuje bezpečí vašeho účtu (pokud by útočník kód získal, má opravdu jen několik sekund na to, aby jej použil).

Nastavení dvoufázového ověření

Zapněte volbu Zapnout dvoufázové ověření a klikněte na tlačítko Nastavit dvoufázové ověření.

Otevře se vám okno pro nastavení. Spusťte aplikaci Google Authenticator a v dolní části obrazovky klikněte na tlačítko Plus pro přidání nového účtu. Vyberte možnost Skenovat čárový kód a naskenujte QR kód, který se vám zobrazil v administraci. V aplikaci se vám vytvoří nový účet.

Opište šestimístné číslo, které se zobrazuje v aplikaci u vašeho účtu do vaší administrace do kolonky Ověřovací kód. Klikněte na tlačítko Nastavit dvoufázové ověřování. Vše musíte stihnout, než vám vyprší platnost ověřovacího kódu. Dobu, které zbývá do konce platnosti vidíte v aplikaci u vašeho ověřovacího kódu. Mále kolečko, které postupně ubývá.

Dvoufázové ověřování máte úspěšně nastaveno. Při příštím přihlášení do administrace budete po zadání e-mailu a hesla vyzvání k zadání ověřovacího kódu.

Last updated