Jak spustit e-shop na doméně?

Jak propojit vaši doménu s e-shopem?

Před převodem e-shopu na ostrou doménu je potřeba splnit několik podmínek.

  • Máte registrovánu doménu.

  • Máte přístup k administraci domény, kde můžete provést potřebné nastavení.

  • Máte u nás funkční e-shop v ostré verzi. Tzn. provedli jste již objednávku ostré verze a máte zaplacený tarif.

Pokud splňujete všechny tyto podmínky, tak se můžete pustit do spuštění e-shopu na své doméně.

Na adresu podpora@rocketoo.cz nám zašlete název své domény, kterou chcete u e-shopu nastavit. U e-shopu můžete mít nastaveno i více domén (pak nám je zašlete všechny), ale je vhodné mít jednu doménu nastavenu jako primární a všechny ostatní na ní přesměrovávat. Kvůli duplicitnímu obsahu.

U domény je potřeba nastavit A záznam na naši IP adresu, která je 45.79.248.70. Je potřena nastavit A záznam jak pro variantu domény s www, tak i pro variantu bez www (@). Základní nastavení by mělo vypadat následovně:

Jméno

Typ

Hodnota

@

A

45.79.248.70

www

A

45.79.248.70

Jak dlouho trvá přesměrování domény?

Uložení a zpracování změn může trvat od několika hodin až do 48 hodin. Rychlost provedení závisí na nastaveni TTL. Proto je vhodné před převodem nastavit TTL (time to live) na co nejnižší čas např. 300 (5 minut). Jakmile se změny zapracují, je vhodné nastavit delší čas, načítání vašich stránek tak bude rychlejší a předejdete zbytečné zátěži serveru.

Po tom co se změna projeví, budeme schopni vygenerovat SSL certifikát a přesměrujeme váš e-shop na zabezpečené připojení https.

Po změně DNS nastavení nás kontaktujte, abychom hlídali, kdy se změna projeví a mohli co nejdříve vygenerovat SSL certifikát. Certifikát je možné vygenerovat až, když A záznam ukazuje na naše servery.

Bez vygenerovaného SSL certifikátu nebude e-shop fungovat.

Pokud se vám některé podstránky již zobrazují a hlavní strana stále ne, tak zkuste vymazat cache prohlížeče.

Last updated